Pogrzeb ze scenariuszem

W tym przykładzie, jednostka czuje się zarówno w depresji i winny! Dobrze depresja jest już wystarczająco nieprzyjemne i wymaga wysiłku, aby przezwyciężyć, więc dlaczego ocenić swoje uczucia i dodatkową nieprzyjemne emocje? Aby odzyskać kontrolę nad swoimi uczuciami, nie oceniać swoje emocje! W rzeczywistości, psycholog prosiłbym cię zobaczyć wszystkie emocje jako dobre, ale albo przyjemne lub nieprzyjemne.hostessy kraków

Oto jako przykład: Jeśli nie jesteś przekonany, że emocje są przyjemne lub nieprzyjemne, a nie dobra lub zła, tutaj jest przydatna analogia użyciu fizycznego bólu, które mogą Cię przekonać. Jeśli przypadkowo dotknąć elementu na gorącym piecu, co czujesz? Prawdopodobne, to powiedział, że pieczenie lub ból. Teraz co byś zrobił po czułeś ból? Mam nadzieję, że chcesz usunąć swoją rękę, aby zatrzymać spalanie i wszelkie dalsze poważne obrażenia. Teraz tutaj jest klucz! Czy to dobrze, czujesz ból? Tak to jest, bo to motywację do usunięcia swoją rękę , ale ból jest zdecydowanie nieprzyjemne. Nasze emocje powinny być postrzegane w ten sam sposób. Niektóre emocje są nieprzyjemne, ale powinny one motywują nas do działania. Na przykład, jeśli zależy mi abym nie test, byłbym motywację do nauki, aby dowiedzieć się materiał i zdać test, mam nadzieję, że z oceną doskonałą!

LUDZIE COMMON mity o emocjach

Biorąc pod uwagę, że jest to wspólne dla nas, aby ocenić nasze emocje, wiele osób rozwija fałszywe przekonania i mity ” O emocjach. Oto najczęstsze z nich, a także dlatego, że są fałszywe.

Mit nr 1: Jest to dobry sposób, aby czuć się w każdej sytuacji.

Fałszywy. Uczucia nie są dobre czy złe. Dostarczają one informacji o tym, jak widzimy konkretną sytuację. Różni ludzie będą czuć się różne emocje w zależności od sytuacji, ponieważ wszyscy mają różne przekonania na temat siebie, innych i jak świat funkcjonuje.
Artykuł napisany przez:

Author: kazimierzastyks.pl

Share This Post On